روزه و سفر و بیماری و سایر قضایا ....

یکی از روایتهایی که بارها و بارها در این عمر دراز و طولانی پای منابر علما شنیدم اینه که چند چیز را قبل از چند چیز غنیمت شمرید و یکیش که شاید از همه مهمتر باشد سلامتی قبل از بیماری است. واقعا فقط و فقط بهنگام بیماری است که قدر و منزلت صحت و سلامت شناخته میشود و لاغیر!!

پارسال ماه رمضان که چهار روز روزه را پیچاندیم و بهمراه خانواده همسر به بابلسر رفتیم، بعد از دو سه ماه انگشت پدر همسر به قاعده 15میلیمتر ماند لای پرس و آسیب دید. ایشان هم گفتند که این حادثه تاوان سفر تفریحی در ماه مبارک رمضان است. امسال هم از همان اول گفتند که من نیستم و روی من حساب نکنید!! بالاخره هر طور بود بدون ایشان برنامه سفر را ریختیم و به خوبی و خوشی رفتیم و برگشتیم! همش هم منتظر بودم که بلایی سرمون بیاد که البته در اون مقطع سفر نیامد و اوس کریم حسابی حال داد! ولی مصیبت اصلی برای من از چند روز بعد از سفر شروع شد و بی حس و حالی و سردرد و حالت تهوع و ..... که البته تا برسیم به دکترهای متخصص و آزمایش کنند و سونو و بالاخره بفمند چه‌مان است حسابی با مریضی دست و پنجه نرم کردیم و مردیم و زنده شدیم!! آخرش هم دکتر گفت کبدت مشکل پیدا کرده و باید خودش خوب بشه و دارویی در کار نیست و این یعنی ادامه بیماری برای چند روز دیگر تا بعد از حدود دو هفته کم کم به حالت طبیعی برگشتم و زندگی رو به شیرینی رفت!! آزمایش بعدی هم رضایت بخش بود و نهایتا دکتر گفت دچار حمله ویروسی گذرا شدی که احتمالا مسببش یک نوع دارو یا غذا بوده است!!

خلاصه این هم از دومین سفر در ماه مبارک رمضان و عواقب بعدی آن. الان هم شرط کردم اگر سال بعد زنده بودم مثل بچه آدم در تهران بمانم و روزه بگیرم و توشه آخرت بیندوزم نه اینکه ........... استغفرالله

...............................

یک وقتایی لازمه بزنی تو گوش اونی که از بس خودش رو زده به خواب واقعا خوابش برده و اصلا نمیفهمه دور و برش چه خبره!!! نامه استاد زیباکلام به آقایون مهدوی کنی و مکارم رو خوندم و لذت بردم. این دقیقا مصداق همون چک بود که هم زمانش مناسب بود و هم مکانش!! امیدوارم باعث بیداری و تنبه همه به خواب رفتگان و فراموش شدگان بشه! آمین!

/ 6 نظر / 33 بازدید
مجید

درود . باید مراقب باشی در محرم به سفر نروی ! اما اگر چیزی را کم کم باور کنی بی گمان به واقعیت خواهد پیوست . شاد باشی . بدرود .

جواد آقایی

سلام خیلی سعی کردم مودبانه بنویسم و جز حقیقت چیزی ننوشتم و الا باید طور دیگری از حقیقت حرف می زدم! اگر اراجیف اخیر نعیمه اشراقی را در صفحه فیس بوکش بخوانید شاید از گذاشتن نام "منتظر" به روی خودتان خجالت بکشید!

فاطمه

متأسفم براي ساده لوحاني چون شما كه براي آدم بي مغز و خنده داري مثل زيباكلام به به و چه چه مي كنيد آن هم وقتي نامه بي محتوا و سرشار از عقده و دروغي مثل هكذا مي نويسد...

یاس

هر وقت سیلی خوردی بگو : یا زهرا هر وقت دستت را بستند بگو : یا علی هر وقت بی یاور شدی بگو : یا حسن هر وقت اب خوردی بگو : یا حسین هر وقت شرمنده شدی بگو : یا عباس اما اگر تشنه شدی اب نخوردی...بی یاور شدی...دستت رو بستند...سیلی خوردی...شرمنده شدی بگو امان از دل زینب [گل][گل][گل][گل][گل] سلام...

یاس

اگــر میخـــواهیـــد در کـارتـان گـره نیــوفتــدو مـــوفـــق شـــویــد تـا میتــوانیــد استغفـار کنیــد "اگـــر اثــر نکــرد جـــوابگــویـــش مـــن هستـمــ" آیــت الله بهجـت (ره)

یاس

ما را به يک کلاف نخ آقا قبول کن يا ايّها العزيز! أبانا! قبول کن آهي در اين بساط به غير از اميد نيست يا نااميدمان ننما يا، قبول کن! [گل][گل][گل] میلاد با سعادت منجی عالم بشریت، برپاکننده قسط و عدل منتقم خون امام حسین علیه السلام، حضرت ولیعصر، امام زمان، #مهدی-موعود عجل الله تعالی فرجه الشریف برشما مبارک