هفتمین انتخاب

یکی از مهمترین ویژگیهای ناپسند بشر نگاه نکردن و عبرت نیاموزی!! از گذشته است. اینهمه آیه و روایت و مثل و پند وجود دارد که بر لزوم مطالعه تاریخ و مشاهده سرگذشت پیشینیان جهت تکرار نشدن اشتباهات تأکید دارد، اما دریغ از گوش شنوا! تاریخ خوانی ما هم فقط برای تخریب و تحریف و بالابردن جایگاه فکری و نظری خودمان است و لاغیر!

مثلا همین انتخابات ریاست جمهوری یازدهم! عزیزان دل اصولگرا کمر همت محکم بسته‌اند که به میدان تکلیف و خدمت بیایند و بعد از شستن و تطهیر اوضاع ایرانی بهتر و آبادتر بسازند!!! این احساس وظیفه نورس و تازه بوجود آمده آنقدر سفت و محکم است که توافقات و قولها و قرارهای اولیه را براحتی می‌شکند و باطل می‌کند. سه نفر از آقایان در فاصله 4 روز تا انتخابات بعد از سه چهار ماه هنوز به توافقی دست نیافته‌اند (البته هنوز فرصت باقی است) و هرکدام بدنبال راه خویش است. حتی میان نامزدان عزیزی که مشابهات فکری بیشتری با هم دارند نیز با رایزنی و بده بستانهای سیاسی می‌شود ائتلافهای قدرتمندی بوجود آورد و شانس پیروزی در انتخابات را بیشتر کرد.

اگر رقابت اصلی را بین سه گروه و طیف عمده فرض کنیم، آقای جلیلی با توجه به رأی گروهی ثابت یک رأس این مثلث است. در رأس دیگر آقایان روحانی و عارف قرار دارند که اگر با هم کنار بیایند و ائتلاف کنند وزن و ثقل رأس خود را بالا میبرند و به نظر من براحتی به دور دوم میروند. برخی اخبار حاکی از آن است که بزودی این اتفاق می‌افتد و برخی دیگر آن را محال میدانند! در رأس سوم نیز آقایان قالیباف و رضایی قرار دارند که اگر ائتلاف کنند و آرایشان جمع شود آنها نیز براحتی به دور دوم میروند. نمیدانم با اینهمه قرابت فکری و همسوییهایی که مخصوصا در این دو سه هفته دیدیم (علیرغم تفاوتها و اختلافات اندک) چرا این دو با هم دولت ائتلافی قوی و مستحکم تشکیل نمی‌دهند و درصد شانس پیروزی خود را دو برابرنمی‌کنند؟ دم زدن آقایان از مردم و اسلام و انقلاب را باور کنیم یا اینگونه خودرأیی و خودخواهی مفرط در جهت تفرق آرای خود را؟؟

خلاصه اینکه رأس اول که رأیش از دو رأس دیگر (به شرط ائتلاف) کمتر است، منتظر تشتت و عدم اتحاد آقایان است تا براحتی از پخش شدن آراء نهایت استفاده را ببرد و براحتی به دور دوم رفته و نهایتا با کمک ابر و باد و مه و خورشید و فلک!!! پیروز انتخابات لقب بگیرد و آنوقت دیگران دوباه انگشت حیرت به دندان بگزند که چرا اینطور شد و چه باید می‌کردیم که اینچنین نشود و ...

امیدوارم در این چهار روز باقیمانده منطق و تعقل جای احساس و هیجان را بگیرد و کشور از مسیر انحطاط و نابودی به مسیر پیشرفت و آبادانی بازگردد.

/ 4 نظر / 27 بازدید
تویتت

سلام خوبی؟ فردا امتحان دارم ولی نشستم سه تا تاپیک زدم ببینیم مردم حماسه ساز چه بر سر این مملکت میآورند

گدای خانم رقیه(س)

sسلام خیلی تعجب کردم یه وب با عنوان مذهبی چطور میتونه ناراحت نباشه برای به میدون اومدن اونهایی که توهین کردن به مقدسات توهین کردن به اسلام واقعا باورم نمیشه!!!چه خون سرد!!ا