سیمای داخله یا خارجه؟؟

بدلیل جابجایی منزل یک ماهیست که از اخبار و برنامه‌های سیمای خارجه بدورم و ناگزیر سیمای فخیمه را بیشتر می‌بینم. عموما هم اول اخبار ورزشی 45/18 شبکه سه را می‌بینم و بعدش برنامه آشپزخانه شماره سه. البته از سویی برنامه‌های آشپزی حتی برای آقایان هم جالبند و از سوی دیگر تبلیغات تابلو و حال بهم زن این برنامه حس و حال خوب یک برنامه آشپزی را از بین می‌برد! نمونه آخر آن چند روز پیش بود که در مسابقه پیامکی سؤال شده بود (آیا فلان محصول فلان شرکت دارای مواد نگهدارنده است یا نه؟؟ 1- بله 2- خیر)!!!!! شما حساب کن با کلی اهن و تلپ نشستی و برنامه را نگاه میکنی که ناگاه با دیدن این سؤال خرد و تحقیر میشوی و کلا بیخیال رولت گوشت و شکم‌چرانی بصری (ربطی به بصیرت رایج این روزها ندارد) شده و پی کارت می‌روی!!

مورد دوم تبلیغات طرحهای عمرانی دولت خدمتگزار است که علاوه بر تعداد دفعات فراوان پخش (قبل، وسط و آخر سریال فوتبال اخبار) دارای کیفیت هنری بسیار ضعیفی است و واقعا نمیدانم این ملت چه گناهی کرده‌اند که مثلا افزایش 500 متر مکعب فلان محصول در فلان پالایشگاه باید با این همه منت دائم بر فرق سرشان کوبیده شود!! حتی در اخبار اعلام میشود فلان اتوبان با فلان مقدار سرمایه‌گذاری بخش خصوصی!! و مشارکت فلان بانک توسط فلان مقام دولت افتتاح شد!! کلی روبان و بوق و کرنا که ما اینیم و همینه و بعد از اینهمه منت تازه باید وقتی از آن اتوبان عبور میکنی چند هزار تومان ناقابل هم عوارض بدهی!

مورد سوم هم اخبار یکسویه و یکجانبه سیما در شبکه‌های مختلف است که به حق روی دستگاه تبلیغی معاویه و هیتلر و صدام را سفید کرده است! از دید خبرسازان سیما خبر به خودی خود اهمیت ندارد و آنچه مهم است حفظ اصول و ارزشهای نظام است! برای کوبیدن دولتهای ناهمسو (مثلا بحرین، عربستان،اردن، انگلیس، یونان، آمریکاو ... ) راهپیماییها و اعتراضات مردمی را نشان میدهد و حتی گزارشگرانش با مردم آنجا مصاحبه می‌کنند و از فشار حکومت و نبودن آزادی و یا بحران مالی و اقتصاد خراب کشورشان سخن میگویند و اصلا بروی خود نمی‌آورند که مردم دیگر کشورها حداقل حق اعتراض و راهپیمایی و مصاحبه آزادانه دارند!!! در همین بحرین با آن رژیم دیکتاتور و وابسته مردم جمع میشوند و راهپیمایی میکنند و حتی تشییع جنازه چند ده هزار نفری راه می‌اندازند و فریادشان را می‌زنند! اما ما؟؟

سه نمونه کوچک از عیوب سیما را گفتم. دو سه نمونه خوبش را هم بگویم که یکی برنامه رادیو7 شبکه آموزش است که البته زمان پخشش (ساعت 11) به ساعت بیداری من نمیخورد ولی دو سه برنامه‌اش را دیدم و جالب بود. دوم برنامه هفت ترانه شبکه شما که هر روز ساعت 30/19 تا 30/20 هست و موسیقی درخواستی پخش می‌کند که در این قحطی موسیقی در سیما دیدنیست و سوم هم سریال میلیاردر ساخته علیرضا امینی است که طنزها و نکته‌های جالبی دارد و در این قحطی سینما و سریال (البته برای من) سرگرمی خوبی است.

پی‌نوشت: زنگ زدم به بنده خدایی که شماره‌اش را از دوستی گرفته بودم جهت تنظیم تجهیزات ممنوعه! بعد از کلی استنطاق و پرس و جو گفت هفته پیش گرفته بودندش و با تعهد و جریمه ولش کرده بودند!! ولی گفت بعد از اربعین چشم!!!

/ 1 نظر / 22 بازدید
تویتت

باز هم دم نصابان گرم. برنامه 7 شبکه آموزش را شنیده ام