تشکرات خاص!

با توجه به مرقومه شریفه «من لم یشکر المخلوق لم یشکر الخالق» لازم دیدم تشکرات قلبی و زبانی خود را از جریانها، گروهها و اشخاص ذیل که خواسته یا ناخواسته، عقلانی یا احساسی، موجبات حضور گسترده مردم خصوصا آرای خاموش در صحنه و انتخاب جناب آقای روحانی به ریاست جمهوری ایران اسلامی را فراهم کردند، ابراز دارم:

تشکر ویژه از عزیزانی که علیرغم انتقاد به وضع موجود که زاییده توهمات دولت عوام فریب و تأیید همه جانبه نظام بود، در این رویداد عظیم شرکت کردند و خود سرنوشتان را رقم زدند و اجازه دخالت به دیگران ندادند. کسانی که شاید تا پنج روز قبل مصمم بر عدم شرکت در انتخابات بودند ولی با موج عظیم همراه شدند و حماسه آفریدند.

تشکر مخصوص از کاندیداهای محترم اصولگرا (از همه مدل تیپ و مدل و نوع!!) که با خودرایی و خودپسندیشان باعث شدند عامه مردم در برابرشان متحد شوند. راستش تا دقیقه نود منتظر بودم آقایان مدعی اصولگرایی طبق قول و قرار قبلی به اتحاد ختم کنند و اینچنین هواداران خود را بر سر دو راهی و چندراهی انتخاب قرار ندهند. اصلاح‌طلبان از گذشته درس گرفتند و از خواسته حزبی خود گذشتند ولی آنها اعتنایی به تاریخ نکردند!
تصمیم خود من برای شرکت در انتخابات یکی شدن آقایان عارف و روحانی بود که این اتفاق افتاد و دیگر دلیلی بر شرکت نکردن و کنار نشستن نماند. اما .......... بیچاره طرفداران اصولگرایی!!!

تشکر فراوان از کیهان و تفکر تندروی دولتی و غیر دولتی که در این هشت سال خصوصا چهار سال دوم روزی نبود که به اصلاح‌طلبان ناسزا و فحش ندهند و حتی موضع‌گیریهای و اظهارات گروههایی مثل سلطنت‌طلبان و گروهک منافقین را به پای آنها ننویسند! اینان شدیدترین تهمتها و اهانتها را بدون سند و مردک متقن و روشن روا داشتند و دروغهای خودبافته را مکرر و از همه تریبونهای رسمی گفتند و آبروی افراد را چونان برگ خزان ریختند! نتیجه همه اینها ترکیدن بغض فروخفته مخالفان در 24 خرداد بود. ایکاش عبرت بگیرند!

تشکر خاص از دو بزرگوار، جناب آقای خاتمی که اشاره‌اش باعث برانگیختگی و اتحاد دوستدارانش شد و جناب آقای عارف که رفتار عاقلانه را بر رفتار احساسی ترجیح داد و فارغ از بده بستانها سیاسی آینده پیروز حماسه 24 خرداد بود. رأی مردم نشان داد تخریب هتاکانه تریبونهای رسمی وابسته به نظام و دولت که بی اخلاقی را در این چند ساله به حد اعلای خود رسانده بودند، تأثیری بر رفتار و تفکر عموم مردم در دوست داشتن و علاقه به اشخاص ندارد و این حضور پاسخی دندان‌شکن به تندروی و بی ادبی بود. عزت و بزرگی در دست آنها نیست که به هرکه می‌خواهند بدهند بلکه:
« قل اللّهم مالک الملک تؤتی الملک من تشاء و تنزع الملک ممّن تشاء و تعزّ من تشاء و تذلّ من تشاء بیدک الخیر انّک علی کلّ شئ قدیر » (۲۶ آل عمران) بگو خداوندا، ای مالک حقیقی، و حاکم مطلق، به هر که خواهی حکومت می‌بخشی، و از هر که خواهی حکومت را باز می‌گیری، و هر که را خواهی عزت می‌دهی، و هر که را خواهی خوار می‌گردانی،"خیر" در دست توست، حقا که تو بر هر چیزی توانایی.»

/ 6 نظر / 29 بازدید
مجيد

و تشكر ويژه از آن بزرگواري كه فرمود هر كسي راي ندهد به جهنم خواهد رفت و ترس از جهنم كلي راي به سبد بنفش ريخت .

امید

و یک تشکر ویژه هم از شما[لبخند]

حیران

سلام در آخر هم یک تشکر ویژه از رهبری از اینکه رای خود را مخفی نگه داشتند تا حتی فرزندان و نزدکیان ایشان هم ندانند به چه کسی اری خواهند داد و همچنین تشکر از آقای جنتی بابت رد صلاحیت آقای هاشمی که باعث راه افتادن جو حمایت و طرفداری از ایشان

مشارق

«حسن روحانی» یک «راستی » متمایل به هاشمی که در طول زمان به یک «چپی» همچنان متمایل به هاشمی استحاله شد ، «سعید جلیلی» یک اصولگرای نزدیک به پایداری و آیت الله مصباح که برخی از طرفدارانش وی را ذوب و یا تبخیر در ولایت می دانند ؛ «محمدرضا عارف» یک اصلاح طلب متمایل به خاتمی که اعلام کرد در صورت ورود هاشمی از صحنه کنار خواهد کشید ؛ «محمد باقر قالیباف»،شخصی که درسال 84 با چهره «اصلاح طلب متمایل به اصولگرا» و در سال 92 با لباس «اصولگرای متمایل به اصلاح طلب» وارد کارزار شده و حمایت عناصر موثر سپاه پاسداران را در پشت خود داشته و دارد، محسن هاشمی در زمان تصدی وی بر شهرداری تهران به ریاست مترو بازگشت ؛ «علی اکبر ولایتی» یک «راست سنتی» که رابطه نسبتا خوبی با هاشمی داشته [وی وزیر امورخارجه هاشمی بوده] و ما بین بیت رهبری و دفتر هاشمی در رفت و آمد است ، «غلامعلی حداد عادل» ، اصولگرایی که در مجلس ما بین طیف لاریجانی و پایداری بوده و به محافظه کاری شناخته می شود، «محمد غرضی» وزیر پست ، تلگراف و تلفن هاشم

مشارق

ادامه کامنت قبل: «محمد غرضی» وزیر پست ، تلگراف و تلفن هاشمی که افشاگری نشریه صبح علیه نهاد تحت مدیریتش میتوانست موجب رد صلاحیتش گردد ، « محسن رضایی» دبیری مجمع تشخیص مصلحتی را به عهده دارد که هاشمی رئیس آن است ؛ وی یک دائم الکاندید اصولگراست که مستقل وارد رقابت انتخاباتی می شود؛ در این بین ، جز «سعید جلیلی» و «غلامعلی حداد عادل» که نسبت به هاشمی سکوت را بر سخن ترجیح میدهند باقی اشخاص به نوبه خود نوعی نزدیکی به هاشمی داشته و دارند تنها جریانی که توسط شورای نگهبان حذف گردید، جریان احمدی نژاد بود! لکن انتخابات دموکراتیک نبود.....

تویتت

بسی لذت داشت این نوشته تحسین تحسین آفرین